Skarbiec nieruchomości

Od jakiegoś czasu fundusze inwestycyjne osiągają bardzo dobre wyniki, które automatycznie przekładają się na wzrost ich aktywów. Poza tym stale zwiększa się zainteresowanie inwestowaniem w fundusze inwestycyjne, chociaż obsługa funduszy inwestycyjnych w Polsce należy do jednych z najdroższych w europie. A skoro fundusze inwestycyjne to na co najlepiej postawić, na ryzyko czy bezpieczeństwo? A agent ubezpieczeniowy? Duży zysk przy zwiększonym ryzyku, czy mniejszy ale pewny? Akcje czy obligacje? A może jedno i drugie? Pytania mnożą się, bowiem rynek funduszy inwestycyjnych jest bogaty, dlatego wybranie najbardziej odpowiedniego dla siebie funduszu nie jest łatwym zadaniem. Z ostatnich analiz wynika, że najlepiej wyszli inwestorzy, którzy inwestowali w fundusze akcji, ale nie wszystkich spółek. Jedne odnotowały wysokie wzrosty, inne mniejsze, jeszcze inne straty. Nie wszyscy jednak lubią ryzyko, ci którzy wolą bezpieczniej inwestować stawiają na fundusze zrównoważone. Są jednak tacy, którzy wolą fundusz nieruchomości. Dlaczego?
Ponieważ nieruchomości to zawsze pewny biznes, a najlepiej na tym rynku funkcjonuje arka bz wbk fundusz nieruchomości, skarbiec rynku nieruchomości oraz bph sektora nieruchomości. Agent nieruchomości jest tu jak najbardziej wskazany. Pierwsze fundusze nieruchomości, które powstały w naszym kraju miały charakter zamknięty, czyli takie, które zamiast jednostek uczestnictwa oferowały inwestorom certyfikaty inwestycyjne. Najprościej rzecz ujmując są to udziały, które fundusz inwestuje przede wszystkim w nieruchomości komercyjne /centra handlowe, biurowce, magazyny/. Aktualnie na polskim rynku funkcjonuje 10 takich funduszy nieruchomości.
Jak każdy fundusz również fundusz nieruchomości ma swoje zalety oraz wady, zaletą jest z pewnością fakt, że na nieruchomościach raczej się nie traci, wadą, że można je nabyć tylko w określonym czasie, w formie tak zwanych subskrypcji organizowanej przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Poza tym na rynku funduszy inwestycyjnych, obojętnie czy są to fundusze akcji, zrównoważone, nieruchomości czy każde inne /prócz funduszu funduszy/, jest jeden poważny problem, który zwie się obsługa funduszy inwestycyjnych, czyli tfi. Zarządzający funduszami towarzystwa funduszy inwestycyjnych należą do najbardziej drogich na rynku europejskim i wszystko wskazuje na to, że zarządzanie stanie się jeszcze droższe. Tylko dlatego, że obsługa funduszy inwestycyjnych jest tak droga z rynku tego odeszło wielu inwestorów i teraz sami funkcjonują na giełdzie.