Ranking banków, kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne udzielane są coraz rzadziej. Banki bardziej weryfikują zdolności kredytowe swoich kredytobiorców. Mimo to, kredyt ten i tak cieszy się dużym powodzeniem. Być może dlatego, że dla wielu osób jest to jedyny sposób na posiadanie własnej nieruchomości.

Jak więc znaleźć ofertę kredytową, która spełni nasze wymagania, nie będzie zbyt droga, a ponadto bank nie odniesie się do zbyt drastycznych warunków obliczając naszą zdolność kredytową? Zadanie może nie być zbyt łatwe.
A więc najlepszy sposób to ranking banków, które posiadają oferty kredytów hipotecznych. Dzięki temu nie musimy sami głowic się, która propozycja to ta najlepsza. Ranking banków w jasny sposób przedstawi nam, które banki i ich oferty są godne uwagi. Ważne jest aby zestawienia były aktualne ponieważ ranking banków sprzed pół roku będzie po prostu nieaktualny, bowiem banki lubią często zmieniać swoje propozycje lub wprowadzać nowe promocje. Szczególnie widoczne są one na początku roku. Miesiąc styczeń okrzyknięty jest jako miesiąc wyprzedaży.

Gdzie znaleźć ranking banków?

Oczywiście w sieci. Internet to niezawodne źródło informacji, które pomaga nam w wielu sytuacjach. W zasadzie wszystkie portale finansowe takie oferują swoim czytelnikom rankingi banków i ich produktów. Jednym z nich jest oczywiście comperia.pl czy banki.pl. Na stornach tym co najmniej raz w miesiącu może znaleźć aktualne informacje na temat ofert bankowych, które powinny zwrócić naszą uwagę.
Szukając kredytu hipotecznego warto również obliczyć swoja zdolność kredytową. W sieci znajdują się kalkulatory, które pomogą nam w jej obliczeniu. Comperia.pl oferują kalkulator zdolności kredytowej, który zawiera szczegółowe pytania na temat naszych przychodów i majątku jaki posiadamy. Dzięki temu wynik klawiatura będzie bardziej wiarygodny.