Gdzie po konto firmowe z debetem na start?

Konto firmowe powinno być funkcjonalne i elastyczne i o takie konta powinny zabiegać przede wszystkim osoby decydujące się na założenie własnego biznesu. Najlepiej, jeżeli jest to konto z debetem na start. Czy taki produkt jest dostępny na rynku?

Jeżeli firma funkcjonuje już od jakiegoś czasu, raczej nie ma kłopotów z otrzymaniem linii debetowej w rachunku bieżącym. Takie rozwiązania umożliwia większość banków. Uzyskanie debetu na start firmy to już dla początkującego przedsiębiorcy wyzwanie. Nie oznacza to jednak, że kont z debetem na start nie ma w ofercie bankowej. Są instytucje, które dają wiarę planom firmy i dysponują omawianymi produktami. Można je znaleźć na przykład w Idea Banku czy też Citi Handlowym. Dobrym pomysłem na znalezienie interesującej nas oferty jest również skorzystanie z pomocy doradców finansowych.

Konta firmowe z kredytem w rachunku bieżącym są popularne wśród firm z dłuższym stażem. Taką ofertą dysponuje mBank, w którym przedsiębiorstwo działające minimum rok może pożyczyć nawet 0,5 mln zł przy prowizji w wysokości 8,5 proc. Z kolei wspomniany wcześniej Idea Bank proponuje początkującym przedsiębiorcom konto z debetem na start nawet do 1,5 mln. zł. Instytucja honoruje firmy funkcjonujące zaledwie 3 miesiące, a jeżeli chodzi o marżę, to jest ona ustanawiana indywidualnie. Idea Bank znany jest ze współpracy z przedsiębiorstwami, można by pokusić się o stwierdzenie, że jest najbardziej przyjaznym im bankiem.

Oczywiście każda firma ma swoje określone potrzeby, związane w głównej mierze z branżą, w ramach której działa, co banki biorą pod uwagę tworząc oferty. Co prawda to pożyczkodawcy decydują, jakie konto przydzielą konkretnemu przedsiębiorcy, ale jeśli klient jest solidnie przygotowany do procedury oraz przekona instytucję do swoich planów, może liczyć na satysfakcjonującą go decyzję.

Debet w rachunku jest najprostszym sposobem na dodatkowe pieniądze z banku i o takie zobowiązanie starają się nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby indywidualne. To firmie trudniej o debet na koncie, bowiem w tym przypadku zazwyczaj debety są dość wysokie, przez co instytucje muszą dokładnie zbadać zdolności kredytowe firm.

Dobrze wiedzieć, że nie tylko debet na koncie przydaje się początkującemu przedsiębiorstwu. Istnieje również możliwość otrzymania karty kredytowej, która jest atrakcyjnym rozwiązaniem ze względu na możliwość kredytu bezodsetkowego, oczywiście jeżeli przedsiębiorca zastosuje się do kilku zasad. Każdy sposób na pożyczenie pieniędzy z banku jest dobry, jeżeli ma się określoną zdolność kredytową i plan na spłatę pożyczki.

Przedsiębiorcy najczęściej sięgają po konta internetowe, więc zastanawiają się czy debet w koncie można uzyskać również przy kontach internetowych. Najlepiej zapytać o to przy analizach kont firmowych, po złożeniu wniosku o debet.