Kto jest największym graczem na rynku finansowym?

Jak wiemy na rynku finansowym duża ilość instytucji łączy się w celu posiadania jak największej puli klientów. Banki, o małym zasięgu czy też kapitale zwyczajnie przestają istnieć, bądź przeobrażają się w konkretne filie większej instytucji.

Najbardziej popularnym graczem bankowym wśród Polaków jest oczywiście Leszek Czarnecki, Właściciel Getin Noble Banku oraz Getin Holdingu. Jak sama nazwa wskazuje, Getin bank, noble bank, getinonline to dzieci wspomnianego magnata finansowego. Nie należy jednak zapomnieć o openfinance czy też idea banku, PDK, taxcare czy home broker. Jednak głównym zadaniem czy też ideą jest oczywiście całkowite przejęcie wszystkich potencjalnych klientów na rzecz swojej instytucji, czyli wchłonięcie wszystkich innych banków.

Jednak na naszym rynku znajdują się znacznie więksi gracze, niż Getin noble bank. Jednak na celowniku Leszka Czarneckiego aktualnie znajduje się rozwój i zwiększenie prestiżu posiadanych przez siebie marek. Stąd, promocja systemu Getin up, czyli nowej technologii bankowości i inwestowania w alternatywne oddziały. Jednak czy to nie jest przypadkiem przerost formy nad treścią? Jak wiemy istnieją instytucje takie jak euro bank czy też polbank, które potrafiły prze kredytować swoich klientów. Aktualnie podobne sytuacje odnotowuje się w getinbanku. Wszystko jest spowodowane oczywiście zmianą rekomendacji T, która pozwoliła na wprowadzenie widełek kredytowych poszczególnym instytucjom. Oczywiście z dniem 17 kwietnia, takie rozporządzenie spowodowało, że w jednym banku nie mamy zdolności natomiast w drugim, możemy bez problemu uzyskać finansowanie nawet na zakup nowego auta.

Czy jest to dobry pomysł? Tego nie wie aktualnie nikt,  czas pokażę jak na takie zagrania zareaguje sam rynek finansowy oraz nasza gospodarka. Biuro maklerskie w wielu oddziałach bankowych jest czymś szczególnym. Coraz więcej z nich jednak sobie finansowo nie radzi.