Ciekawe i alternatywne rozwiązania kredytowe na zakup samochodu

Wielu Polaków na własną rękę analizuje dostępne oferty bankowe pod postacią auto kredyt samochodowy w chwili, gdy chcemy dokonać zakupu samochodu na nieobciążające nas znacząco, comiesięczne raty przy minimalnym zaangażowaniu wolnych, własnych środków.

Jednak czy warto poświęcać wiele dni czy też tygodni na wybraniu konkretnej instytucji finansowej? Przecież czas to pieniądz a każdy bank i tak ma za zadanie indywidualną analizę ryzyka kredytowego więc oprocentowanie proponowane w broszurkach finansowych i tak ma nie wiele do życzenia. Każdy Polak gdy stara się o auto kredyt musi mieć w świadomości efekt wyliczenia zdolności kredytowej w stosunku do naszych comiesięcznych dochodów w oparciu o przybrane standardy obliczeniowe. Dodatkowo warto pamiętać o naszej historii kredytowej, która skutecznie punktuje w BIKu.

Jedną z ciekawych i alternatywnych rozwiązań kredytowych jest oczywiście auto kredyt w Getin banku. GetinBank daje nam możliwość bowiem refinansowania aktualnie już posiadanego samochodu, który mogliśmy kupić za gotówkę czy też w tzw. Systemie 50/50 w salonie samochodowym. Jako, że zazwyczaj chodzi o pojazdy nowe koszty ubezpieczenia kredytu są zerowe, gdyż autocasco jest zakupywane zewnętrznie, a jak wiemy w przypadku pożyczek gotówkowych są one najdroższe, ponieważ sięgają nawet 100% kosztów odsetek kredytowych. Dla tych, którzy skorzystali z mniej atrakcyjnych warunków kredytowych jest również możliwość konsolidacji zobowiązań. Jeżeli chodzi o zapewnienie nawet 150% wartości zakupionego pojazdu na dodatkowe wyposażenie, nie ma najmniejszego problemu.

W chwili obecnej każdy bank walczy o klientów, którzy chcą pożyczyć pieniądze na z góry określony procent, aby zwiększać zawartość swojego skarbca a jednocześnie znaczenie na rynku finansowym czy też międzybankowym.