Czy jest nam potrzebny ranking banków

O bankach wiele mówi się i pisze i niestety nie najlepiej ale najczęściej nie jest to wina mediów czy też klientów bankowych ale samych banków które pracują na nie najlepszą opinie o sobie.

Najlepszym przykładem są coraz częstsze informacje o karach jakie nakładane są na banki za nieprofesjonalną reklamę, za wprowadzanie swoich klientów w błąd za manipulowanie nimi oraz swoimi produktami i usługami.

Opinia na temat wszystkich banków jest taka sama i żaden ranking banków to nie pomoże. Zresztą nie ma czegoś takiego jak ranking banków a są tylko rankingi na poszczególne produkty bankowe. Z pewnością nie wszystkie banki można jednak mierzyć jedna miarą i są banki które są bardziej przyjaźnie nastawione do swoich klientów, są bardziej profesjonalne w swoich działaniach i są mniej przyjaźnie nastawione i maja mniej profesjonalna obsługę. Oczywiście że generalnie ranking banków by się nam przydał jeżeli chodzi oczywiście o kontakt z klientem oraz najkorzystniejsze produkty i usługi ale skoro taki ranking banków nie istnieje to musimy się zadowolić rankingami poszczególnych produktów bankowych.

Wracając do manipulowania produktami bankowymi oraz klientami to trzeba przyznać że banki coraz częściej w swoich ofertach reklamowych wprowadzają swoich klientów w błąd wprowadzając niedozwolone klauzule lub obchodząc lub nawet łamiąc zasady i przepisy prawne. Dlatego często kontrolowane banki później płaca wysokie kary finansowe. Tylko co maja z tego oszukani klienci bankowi? – Właśnie najczęściej banki karane są po fakcie a płacą za to klienci bankowi. Niestety mimo że istnieją przeróżne rankingi kredytów, kont bankowych czy też lokat bankowych to ranking banków jako taki nie istnieje i póki co nigdy nie istniał.

A szkoda bowiem można brać pod uwagę przeróżne kryteria i taki ranking banków stworzyć – powiedział jeden z klientów bankowych.