W jakich bankomatach można wypłacić pieniadze bez prowizji będąc w Bank Pekao S.A.?

Banki zaczynają rezygnować z bezprowizyjnych bankomatów. Jak twierdzą – przestaje im się to opłacać. Najlepszym tego przykładem jest Bank Pekao SA, który niedawno wprowadził prowizję za wypłaty gotówki z sieci bankomatów Euronet, dotychczas bezpłatne dla klientów.

Coraz więcej jest wypłat z bankomatów, a wpływy banków się nie zwiększają się. Mało tego – banki dopłacają do interesu, ponieważ miały i nadal mają w swojej ofercie bezprowizyjne bankomaty. A muszą płacić właścicielom tych urządzeń za korzystanie z nich przez swoich klientów.

Wakacje to czas wzmożonych wypłat

Na czas wakacji banki czy właściciele sieci bankomatów instalują swoje maszyny w miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów i urlopowiczów. Takich urządzeń instaluje się tysiące. Jest to konkretny zysk dla właścicieli bankomatów. Wszyscy wyjeżdżający na urlopy powinni przed wyjazdem sprawdzić w swoich bankach, z jakich bankomatów mogą wypłacać gotówkę bez uiszczania opłat. Wysokie ceny w kurortach oraz trudny dostęp do gotówki zmuszają do korzystania z bankomatów. Najlepiej szukać bankomatów, których właścicielem jest bank macierzysty klienta, ale może się zdarzyć, że w pobliżu ich nie ma. Banki zaczynają odchodzić od bezprowizyjnych bankomatów, dlatego najlepiej sprawdzić wszystko przed wyjazdem.

Rachunki w Banku Pekao SA

Bank Pekao SA oferuje swoim klientom aż 9 różnych kont osobistych o różnych parametrach, są to:

  • rachunek Eurokonto Mobilne,
  • rachunek Eurokonto Aktywne Plus,
  • rachunek Eurokonto Aktywne,
  • rachunek Eurokonto Optymalne,
  • rachunek Eurokonto Intro,
  • rachunek Eurokonto Kieszonkowe,
  • rachunek Eurokonto Walutowe,
  • rachunek Eurokonto Net,
  • rachunek Pomocne Konto.

Każdy z tych rachunków ma swoje zalety i wady, dlatego należy dokładnie przeanalizować ofertę Banku Pekao SA i wybrać dla siebie konto jak najkorzystniejsze, dopasowane zarówno do swoich potrzeb, jak i możliwości.

Gdzie wypłacać gotówkę bez prowizji?

Bank Pekao SA zrezygnował z bezprowizyjnych wypłat z sieci bankomatów Euronet, ale klienci tego banku mogą wypłacać pieniądze za darmo z sieci bankomatów Grupy UniCredit oraz Banku Pekao SA. Jakakolwiek wypłata z bankomatów sieci Euronet wiąże się z opłatą w wysokości jedynie 1,49 zł. Warto dodać, że bezprowizyjne wypłaty z sieci bankomatów Grupy UniCredit odbywają się na terenie całej Europy. Z bankomatów Banku Pekao SA klienci tego banku mogą za darmo wypłacać pieniądze jedynie na terenie Polski. Będąc właścicielem Eurokonta Mobile, można natomiast wypłacić gotówkę bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce, ale tylko dwa razy w miesiącu.

Konto walutowe i bezprowizyjne wypłaty

Bank Pekao SA ma również w swojej ofercie konto walutowe, które może założyć każdy, kto ma dostęp do środków w obcej walucie. Wypłat z takich kont można dokonywać bez prowizji w sieci bankomatów Grupy UniCredit w całej Europie oraz w szerokiej sieci bankomatów Banku Pekao SA na terenie całej Polski. To nie wszystko: wypłat w EUR bez przewalutowań można dokonywać również w bankomatach Banku Pekao SA na Lotnisku Chopina w Warszawie.