Warto jednak sprawdzić

Prawda jest taka, że obecnie banki nie maja najlepszych notowań u swoich klientów. A to miedzy innymi dlatego, że banki nie są z nimi za bardzo szczere, a to dlatego, że manipulują swoimi klientami i to dlatego, że ich po prostu nie szanują. Nie tak dawno jedna z firm przeprowadziła badania, czyli kontrolę w wielu bankach i okazało się, że najlepiej wypadły pomieszczenia bankowe, a najgorzej kadra bankowa oraz stosunek do klienta. Niepotrzebny jest więc żaden ranking banków, ponieważ niemal wszystkie słabo pod tym względem wypadły.
– Jaki ranking banków, po co nam ranking banków skoro i tak w nich nic nie możemy dostać. Banki chciałby by tylko brać i biorą. Natomiast coś dać z siebie to już niekoniecznie. Mało tego w perfidny sposób oszukują nas, czyli swoich klientów twierdząc na przykład, ze konto jest darmowe, że takie a nie inne jest oprocentowanie lokat, że kredyt jest tani a usługi najlepsze pod słońcem. Tymczasem jest akurat odwrotnie. Za konta bankowe musimy słono płacić, na lokatach bankowych odbywają się stałe manipulacje /pko bp zapłacił już karę/, kredyty są drogie i bardzo drogie a za usługi płacimy jak za zboże. Tymczasem jeszcze nie tak dawno okazało się, że prawie 70 procent klientów było zadowolonych z usług i produktów bankowych i wyraziło, że maja do banków zaufanie. Az wierzyć się nie chce, że banki to w tak klasyczny sposób roztrwoniły ten kredyt zaufania – powiedział jeden z klientów.
Podobnie rzecz ma się niestety kartami kredytowymi, ponieważ najczęściej banki nie informują swoich klientów niestety o szczegółach ich funkcjonowanie. Stad tyle wpadek kredytowych niestety zadłużeń niestety tytułu nieterminowego rozliczenia się z bankiem. Dlatego tak często wybieramy karty, które po prostu wpadają nam przypadkowo w ręce, albo sięgamy po takie karty kredytowe na które nas po prostu nie stać. Robimy to z czystego snobizmu, aby zaimponować przy kasie, czy też przed rodziną. Tymczasem tak jak z kontem również z karta nie bierzemy ślubu. Zawsze kartę i bank można zmienić. Jeżeli n przykład nam nie odpowiada lub znajdziemy w ofertach bankowych korzystniejsze propozycje to nie mamy powodu aby tkwić w banku, który proponuje nam niekorzystne warunki. Zdarza się również często, że banki rywalizując stosują przeróżnego rodzaju upusty, promocje, rabaty, zwiększają limity lub zmniejszają oprocentowanie kart kredytowych. Jednakże dokładnie czytajmy oferty, bo może okazać się, że to na przykład tylko reklama, lub okres promocyjny kończy się po kilku miesiącach. Twierdzenie, że ranking banków nam nie jest potrzebny może być prawdą, ale czasami warto jest się z nim zapoznać.