Wysoka pozycja lokat

Lokaty bankowe. Jeszcze do niedawna kusiły klientów wysokim oprocentowaniem i niemałymi zyskami, teraz ich atrakcyjność wyraźnie osłabła. Systematyczna obniżka oprocentowania depozytów bankowych sprawiła, że chętnych zaczyna być coraz mniej. Banki też niespecjalnie angażują się, aby zwiększyć ich atrakcyjność. Mimo to przy odrobinie dobrej woli można jeszcze coś interesującego dla siebie wybrać. Na przykład lokaty internetowe. Można to sprawdzić śledzą zestawienie oprocentowania lokat na grudzień 2010.
Można, aczkolwiek wiele osób woli jednak już konta oszczędnościowe. Niektóre są nawet w pewnych przypadkach wyżej oprocentowane niż wiele lokat. Banki zachwalają ten system oszczędzania, ponieważ na tym zarabiają konkretne pieniądze – na lokacie już nie muszą. Tymczasem nikt nie mówi, że od oprocentowania kont oszczędnościowych tak samo pobierany jest podatek. Konta oszczędnościowe mają wiele zalet. Jedną jest to, że w przeciwieństwie do lokat bankowych można z nich wybierać pieniądze. Ale konta oszczędnościowe też mają swoje wady. Na przykład fakt, że ilość takich operacji jest ograniczona i nie można wybierać z kont oszczędnościowych gotówki bez końca. W zasadzie tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest wolna od opłat, za pozostałe już trzeba płacić. Wracając do lokat to najwyższe oprocentowanie lokat można znaleźć w ofercie internetowej czyli w lokatach zakładanych online. Na przykład bank pocztowy ma w swojej ofercie lokaty online i to na zupełnie przyzwoitym poziomie.
Rzeczywiście lokaty internetowe są w czubie ostatnich rankingów. Na przykład zestawienie oprocentowania lokat Comperii potwierdza wysoką pozycję lokat internetowych. Lokata internetowa getin banku aktualnie zajmuje czwarte miejsce, a lokata internetowa z dzienną kapitalizacją odsetek meritum bank piąte. Warto też sprawdzić lokaty internetowe openfinance oraz mbanku. Aby założyć lokatę internetową należy złożyć przez internet wniosek, na podany adres e-mail. Odwrotną pocztą klient dostaje numer rachunku, na który należy pieniądze wpłacić i na ten sam adres otrzymuje się potwierdzenie dokonania takiej wpłaty. Proste, szybkie i bezpieczne. Podobnych ofert jest więcej. Najczęściej jednak klienci decydują się na lokaty bez podatku Belki. Są to lokaty z codzienną kapitalizacją odsetek. Takich ofert też w sieci nie brakuje, dobrze więc najpierw przejrzeć oferty, dokonać analizy, porównać, sprawdzić ostatnie zestawienie oprocentowania lokat i dopiero wówczas wybrać dla siebie najkorzystniejszą lokatę. Wprawdzie banki niespecjalnie interesują się tą sferą swojej działalności, stąd stale zmniejszające się oprocentowanie depozytów bankowych, mimo można jeszcze coś interesującego dla siebie wybrać