Pomagają wybrać

Inauguracja roku akademickiego za pasem, nic więc dziwnego, że banki są coraz aktywniejsze w swych propozycjach dla studentów, również studenci zaczynają się rozglądać za bankami, w których mogą założyć konta bankowe oraz starać się o kredyt studencki. Przeważnie są to studenci pierwszego roku, ale nie brakuje również starszych stażem żaków, którym niezbyt odpowiadały warunki w macierzystych bankach i szukają lepszych ofert w innych bankach. Tak czy inaczej ruch w tym biznesie trwa już od jakiegoś czasu i tylko należy uważnie śledzić oferty i wybierać najbardziej odpowiednie dla siebie. Jedno jest pewne, konta bankowe są studentom bardzo potrzebne, chociażby z uwagi na styl życia naszych żaków. Studenci nie dość, że najczęściej nie narzekają na nadmiar gotówki, to tą, którą dostają od rodziców, w ramach bankowego kredytu studenckiego, czy też z prac dorywczych i stypendiów najczęściej przetrzymują na kontach bankowych. Poza tym najczęściej banki, w których student stara się o kredyt studencki niemal żądają od niego założenia konta w tym banku. Najczęściej zwykłego standardowego, bowiem o oszczędnościach student na tym etapie swojego życia raczej nie myśli. Myśleć natomiast tylko powinien w jakim banku i jakie konto najlepiej wybrać.
– Jak uczy praktyka najczęściej studenci wybierają banki internetowe, bowiem tam najłatwiej założyć konto, są najtańsze w obsłudze, korzystanie z nich nie absorbuje zbytnio studentów, co w ich przypadku jest bardzo istotne, łatwiej jest o kredyt studencki, no i mają do niego dostęp przez 24 godziny na dobę. W przypadku studenta są to zalety wprost nie do przecenienia – stwierdził jeden ze studentów.
Studenci pierwszego roku najczęściej jeszcze nie wiedzą gdzie i jak najprościej i co najważniejsze najtaniej założyć konto bankowe, dlatego powinni popytać innych, albo przejrzeć oferty. Przede wszystkim powinni wybierać konta najtańsze, a więc brać pod uwagę minimalne koszty za prowadzenie rachunku, opłaty za przelewy, bezpłatne korzystanie z bankomatów itp. Powinni też zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju promocje, bonusy i rabaty przygotowane przez banki specjalnie pod kątem braci studenckiej, ale sprawdzać też co będzie później. Nie wszystkie banki starają się uatrakcyjnić ofertę dla studentów i nie wszystkie też konta studenckie są konkurencyjne w stosunku do innych kont bankowych. Dlatego najlepiej przejrzeć też oferty zwykłych kont osobistych, a nie tylko studenckich. Często bowiem bywa tak, że konta studenckie są nawet droższe w obsłudze, a gama usług kont studenckich jest o wiele uboższa niż zwykłych kont standardowych.